İsperih belediye başkanının davası, gelecek hafta sona erecek - T HABER
Son Haberler:
BAF, Bulgaristan Türklerinin sorunlarının masaya yatırılmasını talep etti.Sivil toplum kuruluşu Bulgaristan Adalet Federasyonu (BAF) Başkanı Sezgin Mümin, Hak ve Özgürlükler Hareketi (HÖH) partisi Genel Başkanı Lütvi Mestan'a yazdığı mektupta kurulacak hükümeti Bulgaristan Türklerinin sorunlarını çözmesi halinde desteklemesini istedi.Mektubun kopyaları da Meclis'te temsil edilen Bulgaristan'ın Avrupa Gelişimi İçin Vatandaşlar Partisi (GERB) , Bulgar Sosyalist Partisi (BSP) ve Ataka Partisine gönderildi. Sezgin Mümin, 11 Ocak Bildirisi'ni Meclis'e sunan GERB'e; özellikle de Güçlü Bulgaristan İçin Demokratlar Partisi (DSB) Genel Başkanı İvan Kostov'a teşekkür etti.
Ana Sayfa » » İsperih belediye başkanının davası, gelecek hafta sona erecek

İsperih belediye başkanının davası, gelecek hafta sona erecek

4 Haziran 2013 Salı

Davayı takip eden Savcı Milena Pençikova, İsperih Belediye Başkanı Beysim Basri'ye karşı yürütülen soruşturmanın gelecek hafta sona ereceğini bildirdi.
Savcı Pençikova "Haziran ayının sonuna kadar mahkemeye götürülecek. Ev hapsi hali sürekli gözetim altında tutmaya eşit olduğu için Haziran ayındaki adlȋ tatil yüzünden ertelenme ihtimalini de göz önünde bulundurmaktayım; bu tür davalar öncelikli olarak ertelenir" diye açıkladı.
Pençeva, sürecin bir kısmının balistik rapor, DNA kontrolü ve buna benzer unsurları kapsadığını belirtti. İşlediği suçun belediye başkanlığı görevlerini kapsamadığı gerekçesiyle Beysim Basri'yi görevinden uzaklaştırma isteği mahkemece reddedileceği açıklandı.

NE ZAMAN, NEDEN TUTKLANDI?
İsperih Belediye Başkanı daha Nisan ayının başında Voden rezervinde yasak av hayvanlarına ateş ederken yakalayan ormancıyı öldürme girişiminde bulunmaktan tutuklandı. 
Beysim Basri ilk başlarda nezarette tutuluyordu, ancak hipertoni krizlerinin artması nedeniyle ev hapsine mahkȗm edildi.

Aydın Osman | T HABER
Bu yazıyı paylaş :

0 yorum:

Düşüncelerinizi Bizimle Paylaşın

BAF'ın Türklerin sorunları üzerine çalışmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

EN ÇOK OKUNANLAR

SON YAZILAR

Arşiv

Döviz Kur Çevirici

 
Support : Creating Website | Blog Okulu Template | Blog Okulu
Copyright © 2013. T HABER - Bütün Hakları Saklıdır.
Template Created by Creating Website Published by T HABER
Proudly powered by T HABER